• Vitray güneş ışınlarının yaşamımıza kattığı renk armonisidir.

  Vitray Sanatı gün ışığı ile doğan ve ışığın azlığı ve çokluğu ile değişimler kazanan ışıklı bir resim sanatıdır.

  Live View
  screen 1
 • Çağın Vitray Sanatevi

  Farklı Tarzlar, Değişik renkler, Yeni Teknikler, Çağın Vitray Sanat Evinde... Mozaik Vitray, Tiffany Vitray, Kurşunlu Vitray, Bizoteli Vitray, Boyama Vitray, Tavan Vitrayları, Cami Vitray Çalışmaları, Füzyon Çalışmaları, Asit Gravür Çalışmaları, Dekoratif Aynalar, Abajurlar, Hediyelik Obje ve Biblolar...

  Live View
  screen 1
 • Çağın Vitray Sanatevinde Vitray Dersleri

  Çağın Vitray Bakırköy Atölyesinde Vitray kursları düzenlenmektedir. Program içeriğinde Cam çeşitlerinin tanıtımı, camı kesme ve şekillendirme, Başlıca vitray tekniklerinin uygulamalı eğitimi ve ürün tasarımları (Aydınlatma, Pano, obje, dekoratif aynalar vb.) yapılmaktadır.

  Live View
  screen 1


Çağın Vitray Sanat Evi

Mehmet Vatan

1971 yılında Kastamonu’da doğdu. 12 yaşında vitray sanatıyla ilgilenmeye başlayan Mehmet Vatan, ilk gençlik döneminde mozaik ve kurşunlu vitray sanat dallarında eserler verdi.

Vitray sanatında geliştirdiği teknikle çığır açan Amerikalı sanatçı Louis Comfort Tiffany’in kendi adını taşıyan Tiffany Vitray’la Türk vitray sanatçıların tanışması 1990’lı yılların başına rastlar. Mehmet Vatan da bu yeni tekniğe yönelmiş ve hâlen çalışmalarında Tiffany tekniğini kullanmaktadır.

Mehmet Vatan

2007 yılında ilk kişisel sergisini, aynı zamanda üyesi olduğu İstanbul Bakırköy Sanatçılar Derneği’nde (BASAD) açan Vatan, Mevlânâ Sergisi, Dünya Kadınlar Günü, Cumhuriyet ve Atatürk adlı karma sergilerde de yer aldı.

Ayrıca değişik kamu kuruluşlarının düzenlediği etkinliklerde de eserlerini sergiledi.

2006 yılında vefat eden Türkiye’nin ilk kadın vitraycısı Şükriye Işık’la da çalışan Mehmet Vatan, İstanbul Çağlayan’daki kendi atölyesinde eser vermeye ve 2009 yılında faaliyete giren Bakırköy Çağın Sanat Evi’nde de sanatseverlere tecrübelerini aktarmaktadır.

Bakırköy Showroom

Çağın Vitray "Sanat Evi"

Yeni Mahalle Mektep Yolu Sk.
No: 6 Bakırköy / İstanbul
Gsm: (0532) 597 65 90

Çağın Vitray " Atölye"

Çağlayan Mh. Bahtiyar Sk.
No:32/B Çağlayan - İstanbul
Tel: (0212) 234 02 97